ICFE

(International Certificate in Financial English)

jest nowym egzaminem na rynku polskim organizowanym przez University of Cambridge ESOL Examinations we współpracy z ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) i skierowanym do osób rozpoczynających karierę w księgowości, finansach lub zawodowo zajmujących się tymi dziedzinami i chcących sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w zakresie terminologii finansowej.

ICFE składa się z 4 części:
  • 1. Reading – 6 ćwiczeń zawierających szeroki zakres tekstów w oparciu o zagadnienia finansowe (75 minut)
  • 2. Writing – 2 ćwiczenia: napisanie listu i raportu w oparciu o już podane kluczowe informacje (75 minut)
  • 3. Listening – 4 ćwiczenia sprawdzające umiejętność rozumienia ze słuchu (40 minut)
  • 4. Speaking – 4 ćwiczenia sprawdzające umiejętność efektywnego korzystania z terminologii finansowej w sytuacjach zaaranżowanych przez egzaminatorów (16 minut dla dwóch kandydatów)

 

Przystępując do egzaminu kandydat może uzyskać jedną z trzech ocen znajomości języka finansowego: poziom Vantage (B2), poziom ‘Effective Operational Efficiency’ (C1) lub C1 z wyróżnieniem.

Kurs przygotowujący do egzaminu trwa 2 semestry i obejmuje 60 godz. lekcyjnych, czyli 30 spotkań 90-minutowych raz w tygodniu.

Sesje egzaminacyjne organizowane są dwa razy w roku (maj i listopad) przez British Council w Warszawie lub w innych miastach w Polsce przy 10 kandydatach na daną sesję.

ICFE
Szukaj