Home 9 Aktualności 9 Angielska Wioska Angloville

Angielska Wioska Angloville

kwi 19, 2012 | Aktualności

Zapraszamy do zapoznania się z unikatowym projektem nauki angielskiego w Angielskiej Wiosce.

Unikalność Angloville:

  • 70h zajęć w 6 dni
  • kontakt z native speakerami 1 na 1 przez cały czas
  • anglojęzyczne środowisko = zakaz mówienia po polsku
  • różne akcenty w 1 miejscu: brytyjski, amerykański, australijski czy irlandzki
  • tylko konwersacje i umiejętności praktyczne: dyskusje, negocjacje i prezentacje
  • 6 dni w Angloville = tyle interakcji 1 na 1 z lektorem, ile w trakcie 400h tradycyjnego kursu

Czym jest Angloville

Angloville to ultraintensywny 6-dniowy program doskonalenia języka angielskiego, w trakcie którego uczestnicy odbędą ponad 70 godzin zajęć 1 na 1 z native speakerami (12h dziennie).

Angloville, z pomocą gości z różnych stron anglojęzycznego świata, tworzy anglojęzyczną enklawę w sercu Polski, w której mówi się wyłącznie po angielsku. Celem programu jest zwiększenie płynności komunikacyjnej polskich uczestników i ułatwienie im przełamania barier w mówieniu, a także oswojenie się z „żywym, prawdziwym językiem”, w takiej formie, w jakiej można go usłyszeć w Nowym Jorku, Londynie, Sydney czy Dublinie.

W Angloville odrzucamy tradycyjną formę nauki języka: monotonne lekcje gramatyki w dużych grupach, a stawiamy na naukę poprzez konwersację oraz doskonalenie umiejętności praktycznych, takich jak: tworzenie oraz wygłaszanie prezentacji, prowadzenie negocjacji, czy prowadzenie rozmów telefonicznych… wszystko w języku angielskim. W każdej enklawie przebywa nie więcej niż 12 kursantów oraz taka sama liczba native speakerów.

Angloville to symulacja prawdziwych sytuacji życiowych w anglojęzycznym środowisku: wspólne posiłki, spotkania w kawiarni, praca w międzynarodowym zespole, sytuacje biznesowe (negocjacje, prezentacje), a przede wszystkim możliwość „doświadczenia” i nauki angielskiego w jego naturalnej, nieksiążkowej formie dzięki ciągłej obecności native speakerów. Środowiska takiego nie zastąpi żadna sala lekcyjna.

W środowisku, gdzie obowiązuje zakaz mówienia po polsku, a każdy uczestnik ma zawsze 1 native speakera przy sobie, przełamanie barier w mówieniu po angielsku jest z reguły formalnością.

Dlatego, 95% dotychczasowych kursantów Angloville uważa, że dzięki Angloville poprawiła się ich płynność językowa, a 93% odczuło znaczną poprawę pewności siebie w komunikacji.

Angloville-broszura