FAQ

Najczęściej zadawane pytania na temat egzaminu TOLES oraz kursów.

Przeczytaj, żeby dowiedzieć się więcej.

Jaka jest cena kursu? Czy można zapłacić za niego w ratach?

Cena zależy od poziomu zaawansowania (Foundation – Higher – Advanced) i waha się od 2500 zł do 3200 zł za cały rok nauki (24 spotkania po 90 min). Możliwa jest płatność ratalna – w 3 lub 4 ratach w ciągu roku. Proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny, by poznać ceny na rok 2022/23.

Co zawiera cena kursu?

W cenę kursu wliczone są: autorskie materiały, test próbny (Mock Exam – połowa kwietnia), wszelkie dodatkowe materiały, dostęp do wybranych materiałów i ćwiczeń na platformie Legal English Boost, konsultacje w przypadku nieobecności. Cena kursu nie obejmuje opłaty za sam egzamin TOLES.

Kiedy rozpoczynają się kursy i do kiedy trwają?

Rok akademicki w grupach zaczyna się w drugim tygodniu października. Kurs indywidualny można rozpocząć w dowolnym momencie. Rok akademicki kończymy na początku maja.

Czy można zapisać się później do grup?

 Do grup można dołączyć najpóźniej do trzeciego spotkania.

Czy można zapisać sie później?

Do grup można dołączyć najpóźniej do połowy listopada.

W jaki sposób można się zapisać?

Najpierw zapraszam na rozmowę kwalifikującą i sprawdzającą poziom zaawansowania, następnie proponuję odpowiedni poziom kursu.

Który poziom kursu wybrać?

Wybór zależy od kilku czynników: poziom angielskiego ogólnego, wcześniejszy kontakt z angielskim prawniczym, obecny kontakt z językiem (np. praca z klientami anglojęzycznymi). Rozmowa kwalifikująca rozwieje wszystkie wątpliwości.

Jak intensywne są kursy? Czy w trakcie kursu są testy?

Każdy z poziomów zaawansowania to 24 cotygodniowe spotkania po 90 minut. Na każdych zajęciach są ustne lub pisemne sprawdziany, test semestralny w połowie kursu i egzamin próbny (Mock Exam w połowie kwietnia) na zakończenie kursu.

Kiedy jest egzamin TOLES? Czy muszę do niego podejść zaraz po skończeniu kursu?

Każdego roku organizowanych jest 5 sesji egzaminacyjnych. Podejście do egzaminu jest opcjonalne. Aktualne daty na rok 2023 można znależć tutaj.

Czy mogę podejść do egzaminu TOLES bez kursu przygotowującego w LEC?

Tak, idealne przygotowanie to opanowanie słownictwa z 8-12 dziedzin prawa w zależności od poziomu egzaminu. Można przygotować się samodzielnie z materiałów na: www.legalenglishboost.com

Czy kursy przygotowują tylko do egzaminów TOLES?

Chociaż programy kursów ułożone są pod kątem egzaminów, od pierwszych zajęć ćwiczymy umiejętności przydatne w pracy w kancelarii w Polsce.

Czy LEC oferuje kursy nie egzaminacyjne?

Tak, kursy są organizowane na żądanie, gdy zbierze się grupa trzech osób chętnych. Wówczas to grupa decyduje o programie kursu: sporządzanie i analiza umów, terminologia konkretnych dziedzin prawa, konwersacje czy ćwiczenia negocjacji.

Ile osób jest w grupach? Czy mogę przepisać się do grupy w trakcie roku akademickiego?

Nauka odbywa się w komfortowych grupach od 3 do 6 osób. Można zmienić grupę w ciągu roku, jeśli w nowej nie ma więcej niż 6 osób.

Czy dostanę potwierdzenie ukończenia kursu w LEC?

Tak, po spełnieniu wszystkich wymogów (obecności, zaliczone testy i sprawdziany) kursanci otrzymują dyplom LEC.

Czy można uczyć się w trybie indywidualnym?

Tak, w każdej chwili można rozpocząć kurs indywidualny lub z drugą osobą na tym samym poziomie. Więcej szczegółów tutaj.