Home 9 Aktualności 9 Angloville

Angloville

wrz 13, 2012 | Aktualności

Powstała pierwsza Angielska Wioska w Polsce.
Tu mówi się tylko po angielsku!

Powstała pierwsza Angielska Wioska w Polsce. Miejsce gromadzi native speakerów z całego świata i zaprasza gości z Polski do zamieszkania w anglojęzycznym środowisku przez tydzień. W czasie pobytu w „wiosce” uczestnicy programu mogą poprawić swój angielski i stać się częścią wielkiej wymiany kulturowej.

W Angloville, bo tak brzmi nazwa pierwszej Angielskiej Wioski w Polsce, oficjalnym i jedynym językiem jest język angielski. Do wioski przyjeżdżają uczący się angielskiego Polacy, aby otoczeni językiem poczuć się jak w Londynie, Nowym Jorku czy Sydney i przełamać bariery w komunikacji po angielsku.

Angloville to pierwszy tego typu program immersji językowej w Polsce.

Angielska Wioska dla polskich uczestników to nie tylko możliwość poprawy języka angielskiego, to także możliwość doświadczenia smaku mieszkania w anglojęzycznym środowisku, bez konieczności wyjazdu zagranicę.

Angloville jest promowany we wszystkich krajach anglosaskich – dzięki czemu w ramach projektu do Polski co miesiąc przyjeżdża grupa ciekawych kraju Anglosasów. Są to osobyreprezentujące różne środowiska. Dla wielu Anglosasów, program Angielska Wioska to ich pierwsze zetknięcie z Polską i Polakami. Wśród uczestników Angloville znaleźli się między innymi: reżyser teatralny z Londynu, prawnik z Nowego Jorku, przedsiębiorca z Toronto, czy podróżujący dookoła świata nauczyciel języka z Nowej Zelandii.

W wiosce każdorazowo znajduje się nie więcej niż 15 native speakerów i 15 gości z Polski. Przez cały pobyt, każdy gość z Polski ma zawsze przy sobie jednego native speakera. To oznacza, że dzisiaj można usłyszeć i użyć więcej angielskiego pod Warszawą niż w samej Anglii, Kanadzie czy Australii.

W wiosce nie używa się książek, angielski praktykowany jest w różnych codziennych sytuacjach. Angloville jest symulacją świata rzeczywistego. Uczestnicy jedzą wspólnie posiłki, spotykają się przy kawie, przy stole negocjacyjnym, czy w trakcie prac grupowych nad zadanym projektem.

Program ma za zadanie stworzyć przyjazne środowisko, gdzie pod okiem native speakera uczestnicy przełamią barierę w mówieniu po angielsku bez konieczności wyjeżdżania z kraju.

Więcej informacji na temat projektu Angielska Wioska na www.angielskawioska.pl.

Dodatkowych informacji udzieli:

Michał Żak
Angloville
Koordynator Programu w Polsce
Tel. + 48 796 409 986
Email: m.zak@angloville.pl